Натомість дефіцит сну призведе не лише до відчуття втоми, але може збільшити ризик розвитку захворювань та проблем зі здоров’ям
Сюди входять ожиріння, хвороби серця, високий кров’яний тиск, діабет та інсульт. Люди, які не сплять достатньо, часто мають труднощі з утриманням уваги, частіше допускають помилки у своїй діяльності та важче запам‘ятовують важливі деталі. Хороший нічний сон може покращити вашу здатність концентруватись, проявляти креативність та засвоювати нові навички.
Тож скільки необхідно спати?
- У віці від 18 до 64 — від 7 до 9 годин
- Після 65 років — до 7−8 годин
- Лягати спати та прокидатися кожного дня о тій самій годині. Відповідно до цього можна розрахувати, коли потрібно засинати. Якщо ви вирішуєте змінити графік сну, варто робити це поступово з різницею максимум 1−2 години кожної ночі, щоб організм звикав до змін. Вважається, що оптимальним часом для засипання є 22.00 година. А для підйому у цьому випадку краще підійде 6:00 ранку. Все залежить від вашого індивідуального біоритму (https://bit.ly/3qD1N05).
- Затуляти вікна шторами або користуватися маскою для сну.
- Врегулювати комфортну температуру (можливо варто відчиняти вікно, обрати теплішу / тоншу ковдру.
- Контролювати час, коли ви дрімаєте (найкраще робити це близько 20 хвилин після обіду).
- Відкладати всі електронні пристрої 30 хвилин перед тим, як лягаєте.
- Не їсти пізно та бути фізично активним упродовж дня.
- Ви можете придбати мамі якісний матрац, подушки та постільну білизну, якщо теперішні спричиняють дискомфорт. Попередньо упевніться, що у мами немає особливих потреб до форми та наповнення виробів (проблем із хребцями, алергії на компоненти товару тощо), що можуть вплинути на вибір покупки. В такому випадку краще спочатку проконсультуватися із лікарем.